poniedziałek, 27 stycznia 2020

Jak przechowywać swoje obuwie taneczne? W tym poście uzyskacie odpowiedź na to pytanie. 

Wiele razy zwracaliśmy uwagę na to jak ważna jest jakość obuwia tanecznego. Znasz powiedzenie, że „te buty same tańczą”? Każdy tancerz szuka właśnie takiej – idealnej dla siebie – pary butów. Na takich poszukiwaniach często mijają lata, podczas których testujesz przeróżne marki obuwia, zmieniając buty na coraz to lepsze. Wreszcie przychodzi ten moment, w którym spotykasz na swojej drodze te wymarzone, które pozwolą Ci czuć się komfortowo nawet podczas kilkugodzinnych szkoleń. Choć ograniczały Cię fundusze, nie dało się tego uniknąć – nowe buty kosztowały Cię kilkaset złotych. Cieszysz się z nowego sprzętu jak dziecko, ale co zrobić, żeby buty służyły Ci jak najdłużej i przez ten okres zachowały swoją wysoką jakość?
Dzięki uprzejmości oraz rozległej wiedzy ekspertów z firmy  PAOUL , która słynie z produkcji obuwia tanecznego najwyższej jakości, dowiedzieliśmy się jak powinna przebiegać jego pielęgnacja. Poniżej znajdziesz 12 wskazówek, które pomogą Ci zadbać o Twoje wygodne, piękne i „samotańczące” buty ;).
  1. Przechowuj buty w dołączonym do nich worku, który pomoże chronić je przed kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi. 
  2. Nie zostawiaj butów w worku po zakończonym treningu. Pozwól im wyschnąć na powietrzu. Zadbaj jednak o to, żeby postawić je w miejscu, w którym nie będą narażone na kurz, brud czy nagłe skoki temperatury.
  3. Nie pierz butów tanecznych w pralce – możesz zniszczyć w ten sposób ich delikatny materiał.
  4. Nie susz butów przy grzejniku – wysokie temperatury mogą zbytnio przesuszyć podeszwy.
  5. Buty lakierowane należy wycierać z kurzu suchą szmatką, a następnie nabłyszczać gąbeczką zamoczoną w nawilżającym mleczku do skór lakierowanych.
  6. Buty skórzane czyścimy za pomocą zwilżonej szmatki, następnie wcieramy w nie pastę w kolorze, na końcu polerujemy do uzyskania połysku. 
  7. Buty satynowe przecieramy delikatnie szmatką nawilżoną wodą z mydłem albo benzyną ekstrakcyjną.
  8. Podeszwa z łosiówki wymaga regularnego czyszczenia szczotką z metalowymi ząbkami (wykonujemy tę czynność przeciwnie do kierunku „włosków” na podeszwie). Kilka kropel olejku rycynowego sprawi, że podeszwa nie będzie się wysuszać.
  9. Używając łyżki do butów podczas ich zakładania unikniesz zdeformowania i obniżenia tylnej części buta. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz